Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.8.2014 - Pyžamová párty -článek

3. 8. 2014

V sobotu 2.srpna, dá se říct, že uprostřed prázdnin, proběhla na Chatě ve Svodnici, oblíbená, už tradiční Pyžamová párty, kterou pořádají místní Hasiči. Počasí se na nás usmálo a vydrželo celý den i večer bez deště, narozdíl od celé poslední dekády, s každodenními večerními bouřkami.
Posezení na terase se hned po šesté hodině zaplnilo rozmanitými večerními a spacími úbory, jež na sobě měli pořadatelé, dospěláci, mládežníci i děti.
Večer probíhá už po několik let podle osvědčeného scénáře. I letos se začínalo v 18. hodin, návštěvníci v  pyžamech měli vstup zdarma a ostatní jen za symbolických 30 kč. Mnozí opět přinesli dárky do tomboly, která je stejně jako celý večer, s nádechem recese, takže se v ní objevily rozmanité kousky. Nechybělo bohaté občerstvení, alko i nealko, sladkosti, 13° pivo - kvasničák, uzené speciality , či letošní novinka - grilovaná vepřová kýta. Během večera nás překvapila návštěva spřátelených doloplazských hasičů, kteří přípravu na párty nepodcenili a jejich noční úbory stály za to. Svým příjezdem a vzezřením nám vnukli myšlenku, vyhlásit nejoriginálnější noční úbor. Volba byla opravdu těžká, neboť si na svém negližé dali záležet téměř všichni návštěvníci a my jsme z původních zamýšlených tří, vybrali pět nejlepších. Jelikož tato část večera byla  neplánovaná, obdrželi vyhodnocení ceny z našich zdrojů, kterými jsme zrovna disponovali a tím byla láhev orosené desítky a brambůrky.
Večer ubíhal při zábavě, tanci, hudbě, pojídání a popíjení, až se přiblížila desátá hodina a s ní i čas pro vylosování recesní tomboly. Mezi cenami se objevili cukety, patizony, kalendář, keramika, obrázky a obrazy, lahvinky s alkoholem, domácí potřeby upomínkové předměty obce, či koberec peršan ...  Mezi finálové ceny patřil i - hasičák od našeho sboru, tričko, obrovský plyšový medvěd a rotoped, na kterém do Poliček odjel  "chalupář" p. Rohel ... :-). Cenou útěchy byla opět recese, odkouknutá z TV reklam, tzv. "Kostka ve skluzu".
Ceny byly rozebrány a rodiče s mládeží, která už po celodenním křepčeni  byla znavená,  je odcházeli uložit domů do postýlek, čímž se terasa,  před půlnocí, pomalu ale jistě, vylidňovala. Mnozí z odcházejících, už cestou špekulovali nad úborem pro příští párty a určitě se na ně budou, společně s pořádajícími hasiči, těšit už dnes ...       -P.B.-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář